top of page

IGOR OCHEPOVSKY, NAROZEN 1991

INFO

Igor Ochepovsky je vyhledávaný skladatel, kytarista a producent, spolupracující s významnými umělci české alternativní a popové scény, jako jsou Ewa Farna, David Koller, 7krát3, ILÆY nebo Klára Vytisková. V současností vede Ochepovsky doprovodnou kapelu Lenky Dusilové.

 

Ochepovsky je autorem hudby pro divadlo (Losers Cirque Company, La Putyka), filmy (En tierra de machos, el joto es rey, El silencio de la sirena  A Day of Mourning) i počítačové hry (Blast Brigade vs. the Evil Legion of Dr. Cread).

 

Je také vyhledávaným lektorem hudební produkce. 

 

Roku 2016 založil kapelu Ochepovsky Project, který se stal jedním z největších objevů české jazzové a alternativní scény. Ochepovsky kolem sebe koncentruje vynikající muzikanty širokého žánrového rozptylu, jimž pod rukama vzniká originální a eklektická hudba s mísením jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu. Roku 2016 vyšlo album I’m the Wind, o tři roky později navázali komplexně pojatým sedmipísňovým live EP Take Care of Me. 


Spolu se svou ženou Alenou inicioval v březnu 2022 projekt #nevzdamse. Novou podobou notoricky známých písní Obijmi (Обійми) a Bez boju (Без бою) kultovní ukrajinské rockové kapely Okean Elzy vyjádřily na dvě desítky českých, ukrajinských, ruských a běloruských hudebníků svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině.

V MÉDIÍCH

Jeho jméno, zvláště pak v souvislosti s vydáním debutového alba, se skloňuje snad ve všech pádech a často se objevují výrazy jako největší objev či nejlepší jazzové album roku.  Jazzport.cz

 

Představení mělo švih a vtip, kterým Losers okouzlili diváky už ve své první stejnojmenné inscenaci. Svůj podíl na tom má i hudba, o niž se postaral Igor Ochepovsky a která perfektně dokreslovala a vypointovávala některé scénky.  Kulturio.cz

 

Čerstvý vítr na české jazz fusion scéně má jméno Igor Ochepovsky.  Protišedi.cz

 

Největší objev posledních let.  Český rozhlas Jazz 

 

Energie proudí i od mixpultu DJ a skladatele Igora Ochepovskyho. Jeho zvukové efekty i promyšlené umístění mikrofonů a reproduktorů dodávají inscenaci další vrstvu vtipu.  Česká televize

 

Na českej jazzovej scéne v posledných mesiacoch spôsobil, v dobrom slova zmysle, doslova prievan.  Skjazz.sk

 

Dvě desítky českých, ukrajinských, ruských a běloruských hudebníků vyjádřily svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině společným natočením skladby Nevzdám se. Vznikla novou aranží skladeb Obijmi a Bez boju ukrajinské rockové kapely Okean Elzy. Novou podobu připravil ruský producent a hudebník Igor Ochepovsky.

Česká televize

bottom of page